Visita al Casal de Joves de Reus

El dia 15 de novembre, els nostres alumnes de cicles formatius de Gestió Administrativa i Sistemes Microinformàtics i Xarxes van visitar el Casal de Joves de Reus per conèixer els serveis que ofereix al jovent de Reus que viuen o estudien a Reus.

El Casal de Joves de Reus és una Oficina municipal que integra tots els serveis d’informació adreçats a joves: servei d’informació juvenil, de treball i emprenedoria, creixement emocional, mobilitat internacional i suport a iniciatives juvenils.

Durant la visita, Carme ens va explicar tots els projectes on participa el Casal i els serveis que ofereix, vam visitar les seves instal·lacions, també els alumnes van recollir la targeta jove que l’havien sol·licitat prèviament. Al Casal ens van ensenyar a fer servir el canal creat a Telegram i al Bot MISI.

Va ser una visita molt profitosa, esperem que els nostres alumnes comencin a participar i col·laborar amb el Casal.