Els nostres alumnes han participat al MakerFest2021

Aquest dimecres, els nostres alumnes de 2n de Sistemes Microinformàtics i Xarxes i de Gestió Administrativa han participat de 9 a 17 al Makerfest 2021 que aquest any s’ha desenvolupat en format en línia.

Ha estat una experiència molt positiva i els nostres alumnes han après a fer propostes innovadores davant d´un repte proposat. Han dissenyat una APP per donar a conèixer i fomentar una dieta saludable i sostenible, la qual es podria fer servir als mercats centrals de les ciutats, per promoure també els productes de proximitat. Amb aquesta App, els ciutadans podran descobrir receptes saludables i sostenible, i podran comprar els ingredients de cada recepta als mercats de cada localitat. L’app es diu “MENJO BÉ I BO”.

Durant la jornada han après noves tècniques per afrontar reptes i a fer prototipatge de solucions tècniques. Ha estat una experiència molt enriquidora que s’ha de repetir en pròximes edicions del Makerfest.